Koncertyze studia

Koncerty ze studia

Chcete zažít jedinečný živý koncert s vyjímečným zvukem a akustikou nahrávacího studia, navíc v přímém televizním přenosu pro TV NOE?

Připravujeme pro Vás seriál koncertů a televizních přenosů z Tonstudia Rajchman.

V květnu přijměte pozvání na koncert cimbálové muziky Harafica.

Cimbálová muzika Harafica patří mezi neodmyslitelné prvky uhersko-hradišťského folklóru a je známa svým bohatým vystupováním na koncertech, besedách u cimbálu a dalších kulturních akcích. Muzika se prezentuje jako samostatné hudební těleso a také spolupracuje s renomovanými sólisty a dalšími hudebními tělesy, jako jsou například Janáčkova Filharmonie Ostrava, Hradišťan, VÚS Ondráš nebo orchestr SĽUK z Bratislavy.

Počátky muziky Harafica lze hledat již v roce 1999, kdy pedagog Pavel Štulír sestavil další dětskou cimbálovou muziku v ZUŠ Uherské Hradiště. Název Harafica si členové zvolili v roce 2005, kdy se osamostatnili od ZUŠ. Primášem je Martin Melichárek a uměleckým vedoucím je cimbalista Petr Gablas. Po postupných personálních změnách se muzika plně vyprofilovala jako progresivní cimbálová muzika, která čerpá ze základů uherskohradišťského Dolňácka a postupně obohacuje svůj repertoár o písně z jiných regionů Moravy, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Kromě prolínání s prvky jiných žánrů se muzikanti také věnují autorské písňové tvorbě.

Harafica vystupuje na různých typech akcí, jako jsou hody, festivaly, plesy a soukromé akce, ale v poslední době se zaměřuje na koncertní vystoupení nebo koncertní turné se zpracováním folklorní, populární a filmové hudby, kde muziku doplňují bicí nebo elektrická baskytara. Muzika pravidelně spolupracuje se sólistkami Kristýnou Daňhelovou a Lucií Rybnikářovou, stejně jako se zpěvákem Tomášem Koláčkem.

Svůj zvuk muzika zachytila na třech profilových CD – Harafica (2010) a Harafica II (2014) a posledním Harafica Symphonic (2020). Kromě toho natočila a vydala animovaný klip Cigánova smola (2016), který představila na svém koncertním turné "Harafica hraje i Jacksona", ze kterého následně vznikla série koncertů #HaraficaTour, která zaplnila rockové a undergroundové kluby v letech 2018, 2019 i 2022.

Na začátku roku 2022 muzika absolvovala úspěšné koncertní turné za oceánem v USA, při kterém navštívila města jako jsou Chicago, Washington D.C. nebo New York, kde ve spolupráci s Czech Centre vystoupila přímo na Manhattanu v Bohemia National Hall. V rámci turné také zahrála v National Czech and Slovak Museum v Cedar Rapids, kam navíc umělecký vedoucí a cimbalista Petr Gablas přivezl z ČR svůj cimbál, který zde nechal pro využití při výuce a dalších akcích.

Aktuálně muzika Harafica připravuje vydání již 4. CD, tentokrát však s vánoční tematikou, na které se můžete těšit ke konci roku 2023.

 

Kdy: 17.5.2023 od 19h

Kde: nahrávací sál Tonstudia Rajchman, Josefovská 969, Dolní Bojanovice       

- od 17.30h ochutnávka vín

- výtěžek bude věnován na podporu denního dětského stacionáře Vlaštovka v Hodonín

- Vstupenky na Ticketlive (https://www.ticketlive.cz/cs/event/koncert-z-tonstudia-harafica)  a Tonstudio Rajchman

       

© 2016 Tonstudio Rajchman | Počet návštěv: 287238

Webdesign Jan Klubus